آموزش دریافت TXID

در کیف پول های مطرح

TXID چیست؟

TXID، شناسه تراکنش یا هش یک آدرسی است که با جست و جوی آن در بلاکچین اکسپلورر می توان یک تراکنش را مشاهده کرد که چه مقدار از چه آدرسی به چه آدرسی انتقال پیدا کرده و این تراکنش در چه زمانی انجام شده است.

در اصل این شناسه همانند کد پیگیری در تراکنش های بانکی عمل می کند. پس از انجام تراکنش در کیف پولی که ازان تراکنش را انجام می دهید این شناسه قابل مشاهده است که در ادامه به آموزش دریافت آن در کیف پول های مطرح می پردازیم.

دریافت TXID در کیف پول BTC

در کیف پول btc پس از هر تراکنش، تراکنش انجام شده در صفحه اصلی نمایش داده می شود کافی است روی آن کلیک کنید در صفحه باز شده شناسه تراکنش با transaction id در اولین سطر همانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

دریافت TXID در کیف پول blockchain.com

برای دریافت شناسه تراکنش در کیف پول بلاکچین پس از تکمیل تراکنش، مطابق تصویر زیر رمز ارز مورد نظر را انتخاب می کنیم سپس در صفحه باز شده لیست تمام تراکنش ها مشاهده می شوند در گام دوم تراکنش مورد نظر را کلیک می کنیم بلافاصله پس از کلیک یک باکس حاوی اطلاعات اضافه باز می شود در این باکس روی آیکونی که در تصویر زیر با عدد 3 مشخص شده کلیک می کنیم و در صفحه جدید باز شده اطلاعات کاملا تراکنش از جمله شناسه تراکنش موجود است.

د ر صفحه جدید باز شده شناسه تراکنش یا همان TXID مقابل عبارت هش نمایش داده می شود که در تصویر زیر نیز با کادر قرمز رنگ مشخص شده است.