آموزش نصب و راه اندازی

انتماینر s9

آموزش راه اندازی و نصب انتماینر s9

اولین نسل ماینر اس9 کمپانی بیت مین در سال 2016 وارد بازار شد که به دلیل راندمان مناسب و کیفیت مطلوب به یکی از پرطرفدار ترین دستگاه های اسیک میان استخراج کننده گان بیت کوین مبدل شد. این دستگاه با مدل های مختلف s9i , s9j , s9 se ,s9 k نیز در طول این سالها تولید شده که مدل های مذکور تفاوت اندکی در هش ریت (قدرت پردازش) دارا هستند. و مصرف برق تقریبا مشابهی دارند که البته مدل های se و k بدلیل جدید تر بودن مصرف برق پایین تری از سایر مدل ها دارند.

مرحله1: نصب پاور

در این مرحله باید پاور یا منبع تغذیه را به دستگاه متصل نمایید توجه کنید که بهترین کارکرد این دستگاه با پاور اورجینال کمپانی انتماینر حاصل می گردد بنابر این  پیشنهاد می گردد که از استفاده پاور های متفرقه پرهیز نمایید. پاور هایی که بیت مین برای این سری از دستگاه ها تولید کرده پاور های APW7 و APW3 هستند که مدل 7 جایگزین مدل 3 این پاور ها شده است و توان مصرفی آن 1800 وات می باشد.

پاور دارای 10 کابل PCI-e است که باید هر 10 تای آن با دقت و به درستی به دستگاه ماینر وصل شوند. ماینر s9 دارای 3 عدد هش بورد هستند که 3 کابل PCI-e به هر کدام از این هش بورد ها متصل می شود و یک کابل باید به کنترل بورد دستگاه وصل شود در تصویر زیر محل اتصال کابل ها روی دستگاه و نحوه صحیح اتصال مشخص شده است.

در صورتی که قصد استفاده از 2 پاور برای یک دستگاه را دارید توجه داشته باشید که هر سه کابلی که به یک هش بورد وصل می کنید باید از یک پاور باشند.

مرحله 2 : اتصال کابل LAN

در این مرحله کابل lan را از یک مودم که به شبکه اینترنت وصل است به دستگاه متصل می سازیم.

مرحله 3 : اتصال دستگاه به برق

توسط یک کابل پاور دستگاه را به برق وصل می کنیم، توجه داشته باشید که مدل s9  دکمه ای جهت روشن و خاموش شدن ندارد و همینکه کابل پاور را به برق متصل کنید روشن خواهد شد و با قطع اتصال خاموش می شود.

بهترین کابل برای این دستگاه کابل های 3X1.5 هستند که توانایی انتقال جریان تا 16 آمپر را دارا هستند با استفاده از این کابل ها مشکل داغ شدن و اتصالی پیش نخواهد آمد.

مرحله 4 : تنظیمات ماینر

اکنون باید توسط یک کامپیوتر به همان اینترنتی که ماینر را به ان متصل نموده ایم وصل شویم و وارد تنظیمات ماینر شویم برای ورود به قسمت تنظیمات ماینر نیاز داریم تا آی پی مورد استفاده ماینر را بدست آوریم برای این منظور نرم افزار ip reporter را باید روی کامپیوتر نصب نماییم.

اکنون نرم افزار را روی دسکتاپ اجرا می کنیم و مطابق تصویر زیر روی start کلیک می کنیم.

به سراغ دستگاه ماینر می رویم و دکمه ip reporter را حدود 5 ثانیه نگه می داریم تا درون نرم افزار آی پی نمایش داده شود.

پس از نمایش آی پی در نرم افزار آنرا درون مرورگر وارد نمایید و با رمز عبور و پسورد root وارد محیط تنظیمات دستگاه شوید.

برای اتصال دستگاه به استخر استخراج روی گزینه miner configuration کلیک کنید و اطلاعات مربوط به استخر استخراج را در این صفحه وارد نمایید برای آشنایی با نحوه پر کردن اطلاعات فرم ها در این صفحه پیشنهاد می کنیم آموزش مربوط به استخر های استخراج را مشاهده کنید.

در این صفحه 3 فرم 3 تایی وجود دارد در اولین فرم در هر سه فرم باید آدرس استخر های استخراج را وارد نمایید، در دومین فرم نام اکانت ماینر که در استخر ساختید به همراه شماره ماینر را وارد کنید ( برای هر سه فرم یک نام)  و در فرم آخر رمز عبور را وارد می کنید ( برای هر سه فرم یک رمز عبور).

تنظیمات را ذخیره کنید ممکن است تا 30 دقیقه فرایند اتصال دستگاه به استخر طول بکشد پس از اتصال صحیح چراغ سبز رنگ روی دستگاه به شکل چشمک زن روشن و خاموش می شود و اگر اتصال ماینر با استخر استخراج قطع شود چراغ قرمز شروع به چشمک زدن می کند.

برای مشاهده وضعیت دستگاه از جمله دمای هش بورد ها، سرعت فن، هش ریت دستگاه در لحظه و به صورت میانگین وارد صفحه miner status شوید.