اموزش استخر استخراج BTC

آموزش استخراج در استخر BTC.com

ابتدا در مرورگر خود آدرس اینترنتی pool.btc.com را وارد کنید.

درصفحه زیر برای ایجاد حساب کاربری روی گزینه sign up کلیک کنید.

در صفحه باز شده برای ایجاد حساب کاربری گزینه Email را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

ایمیلتان را در فرم مشخص شده با عدد 1 در تصویر زیر وارد کنید سپس Next را کلیک کنید.

در این مرحه عبارتی که در تصویر زیر با کادر قرمز مشخص شده را درون فرم زیری وارد نمایید و Next را بزنید.

در این مرحله باید به ایمیل خود رجوع کنید و کد تاییدیه ثبت نامتان را در فرم زیر وارد نمایید.

اکنون باید یک رمز عبور قوی برای حساب کاربریتان انتخاب کنید، جهت تایید رمز عبورتان آنرا درون فرم زیری نیز وارد کنید و Next را بزنید.

حال حساب کاربری شما ایجاد شده و در این صفحه باید تنظیماتی را انجام دهید که به تشریح آن می پردازیم.

در ابتدا فرم زیر را می بینید که باید در آن یک نام برای زیر مجموعه ماینینگ تان انتخاب نمایید توجه کنید که ماینر هایی که قصد اتصال انها به این زیر مجموعه جهت استخراج را دارید باید این نام را در خود به این شکل داشته باشند:

مثلا ما در اینجا نام ramzexminer را وارد می کنیم و قصد اتصال دو ماینر را داریم در این حالت باید در تنظیمات ماینر اولی ramzexminer.001 را وارد می کنیم و در تنظیمات ماینر دومی ramzexminer.002 را به عنوان نام وارد  کنیم.

در این قسمت باید رمز ارزی که قصد استخراج آنرا دارید را انتخاب نمایید استخر btc قابلیت استخراج رمز ارز های متنوعی را به شما می دهد به این نکته توجه داشته باشید که در هر زیر مجموعه ای که ایجاد می کنید فقط می توانید یک رمز ارز را استخراج نمایید.

استخر btc در ناحیه های مختلفی دارای سرور است که برای دست یابی به بهترین نتیجه باید نزدیک ترین آنها را انتخاب کنید که سرور اروپا آن برای ایران از همه نزدیک تر است بدین ترتیب گزینه EU را انتخاب کنید.

در فرم زیر باید یک آدرس جهت دریافت رمز ارزی که استخراج کردید را وارد نمایید که البته می توانید آنرا در آینده نیز تغییر داده و ویرایش کنید در صورتی که آدرسی وارد نکنید مقدار استخراج شده در حساب شما باقی می ماند تا یک آدرس جهت دریافت آن وارد نمایید. و سپس روی create and mining کلیک کنید.

تنظیمات مربوط به راه اندازی تمام شده و باید ماینر های خود را به این استخر وصل نمایید برای اتصال ماینر ها باید وارد تنظیمات ماینر شوید درقسمت تنظیمات ماینر مطابق شکل زیر 3 فرم با 3 ورودی مشاهده می کنید در قسمت password هر 3 فرم مقدار 123 را وارد کنید  در قسمت worker هر سه فرم نام زیر مجموعه به همراه عدد ماینر به این شکل در مثال ما:  ramzexminer.001 را وارد می کنیم اکنون باید در فرم URL در هر 3 فرم یک آدرس وارد کنیم توجه کنید که این آدرس ها در ناحیه هایی که انتخاب می کنید و رمز ارزی که برای استخراج مشاهده می کنید متفاوت است برای بدست آوردن آدرس های نواحی مختلف برای رمز ارز های مختلف در استخر btc اینجا کلیک کنید.

همچنین این آدرس ها در قسمت داشبورد ناحیه کاربریتان مطابق شکل زیر نیز قابل مشاهده است.

 پس از اتصال  ماینر ها اطلاعات مربوطه را در تصویر زیر می توانید مشاهده نمایید که به تشریح انها می پردازیم.

قسمت مشخص شده با عدد 1: دراین قسمت هش ریت شما در حال حاضر و میانگین هش ریت شما در 24 ساعت اخیر نمایش داده می شود پس از اتصال دستگاه مدتی حدود 30 دقیقه طول میکشد تا هش ریتی که دستگاه دارد در اینجا نیز به آن برسد و همواره این عدد در حال نوسان جزئی است که تمامی این موارد طبیعی هستند.

قسمت مشخص شده با عدد 2: در این قسمت تعداد ماینر های شما نمایش داده می شود تعداد ماینر های فعال با رنگ سبز و تعداد ماینر های غیر فعال با رنگ قرمز نمایش داده می شوند.

قسمت مشخص شده با عدد 3: در این ناحیه میزان استخراج شما نمایش داده می شود عدد سمت چپ میزان استخراج شده در امروز و عدد سمت چپی میزان استخراج شده در دیروز را نمایش می دهد.