آموزش استفاده از لوکال بیت کوین

نکات مهم:

همواره با فیلتر شکن وارد لوکال بیت کوین شوید. این سایت ip ایران را مسدود کرده اما امکان ثبت نام و احراز هویت با پاسپورت ایرانی و همچنین خرید و فروش با ریال ایران ممکن است.

خرید و فروش در این سایت کارمزدی ندارد و تنها افرادی که اقدام به ثبت آگهی جهت خرید یا فروش می‌کنند 1% به سایت بابت کارمزد پرداخت می‌کنند.

در این سایت کاربران امتیازی به درصد تحت عنوان user feed back دارند سعی کنید با کاربرانی معامله کنید که امتیاز بالای 90 درصد دارند.

پلاتفرم لوکال بیت کوین برای خرید و فروش بیت کوین در تمامی کشور ها به کمک پول رایج همان کشور ساخته شده است، شما در این سایت می‌توانید خریداران و فروشنده‌گاه بیت کوین را که با پول رایج کشور خودتان کار می‌کنند را پیدا کنید و با آنها مبادله نمایید. نحوه کارکرد این سایت به این گونه است که خریدار یا فروشنده بیت کوین آگهی برای خرید یا فروش ثبت می‌کنند برای فروش باید مقداری که در کیف پول لوکال بیت کوین دارید را برای ثبت سفارش گرو گذاری کنید سپس خریدار به شما پیغام می دهد و با هم چت میکنید پس از دریافت پول به صورت حضوری یا از طریق بانک برایش بیت کوین ها را آزاد می کنید برای خرید هم عکس این حالت عمل خواهید کرد. پس از پایان معامله درصد رضایتتان از طرف مقابل را اعلام می‌کنید به این شکل معامله گران بهتر را نیز می‌توانید شناسایی کنید.

برای شروع به کمک لینک زیر وارد سایت لوکال بیت کوین شوید.

برای ثبت نام روی گزینه sign up free کلیک کنید.

در این صفحه مطابق تصویر زیر به ترتیب نام کاربری، ایمیل، پسورد و تایید پسورد را وارد کنید روی register کلیک کنید.

ثبت نام شما انجام شد اکنون باید ایمیلی که در مرحله قبل وارد کردید را تایید کنید برای این منظور وارد inbox ایمیلتان شوید، یک پیغام از طرف لوکال بیت کوین برایتان ارسال شده آنرا باز کنید و روی لینک تایید  ایمیلتان کلیک کنید.

پس از تایید ایمیل در صفحه زیر باید اطلاعاتتان شامل نام و نام خانوادگی، کشور برای پیش شماره موبایل، شماره موبایل، و کشور محل سکونت را وارد کنید. پس از کلیک روی submit کد تاییدی به شماره موبایل وارد شده ارسال می‌شود کد را درون فرم وارد کنید.

برای خرید و فروش می‌توانید یک آگهی ثبت کنید و یا از آگهی های موجود برای خرید یا فروش اسفاده کنید توجه داشته باشید که در ماه تا 5 آگهی می‌توانید ثبت کنید. برای ثبت آگهی روی گزینه Post a trade کلیک کنید (با شماره 1 در تصویر زیر مشخص شده) در صفحه باز شده از شما می‌خواد برای ثبت آگهی خرید یا فروش احراز هویت کنید. رو گزینه proceed to verify your identity که با عدد 2 مشخص شده کلیک کنید.

هنگامی که در لوکال بیت کوین احراز هویت کنید توانایی خرید، فروش و ثبت آگهی را پیدا خواهید کرد برای شروع احراز هویت روی گزینه آبی رنگ کلیک کنید.

در اینجا باید نوع مدرکی که برای احراز ارائه می دهید را مشخص کنید گزینه های کارت شناسایی، گواهینامه و پاسپورت موجود است که ما پاسپورت را انتخاب می‌کنیم.

پس از آپلود صفحه اصلی پاسپورت باید به کمک دوربین سلفی موبایل یا به کمک وب کم تصویری از خود توسط سایت بگیرید و ارسال کنید.

پس از ارسال مدارک اندکی صبر کنید تا مدارک احراز هویت شما تایید شود سپس به صفحه post atrade بروید و شروع به ثبت آگهی کنید.

1- نوع معامله، گزینه اول برای فروش و گزینه دوم برای خرید.

2- مکان شما.

3- ارزی که با آن معامله می‌کنید برای ایران IRR .

4- نام بانکتان برای واریز یا دریافت وجه.

5- مقدار درصدی که قصد دارید کمتر یا بیشتر از قیمت بازار معامله کنید برای درصد کمتر مقدار منفی وارد کنید.

6- قیمت سایت به صورت ساعتی آپدیت می‌شود برای وارد کردن قیمت دلخواه برای یک واحد بیت کوین به ریال مقدار  را اینجا وارد کنید.

7-کمترین مقداری که می‌شود از شما خرید را وارد کنید.

8- بیشترین مقداری که می‌تواند یک نفر از شما بخرد را وارد کنید.

9- می‌توانید ساعات کاریتان را در روز های مختلف هفته وارد کنید.

10- شرایطتان را برای معامله در این فرم بنویسید.

11- با زدن تیک این گزینه مقدار ماکسیمم شما برای معامله پس از هر معامله به میزانی که معامله کردید کاهش می‌یابد.

12- فقط افرادی که احراز هویت شده اند بتوانند درخواست ارسال کنند.

13- فقط کسانی که شماره همراهشان تایید شده بتوانند درخواست ارسال کنند.

14- فقط افرادی که شما به عنوان قابل اعتماد یا trusted آنها را انتخاب کرده اید درخواست ارسال کنند.

برای خرید بیت کوین از اگهی هایی که برای فروش توسط دیگر کاربران ثبت شده اند مطابق تصویر زیر اقدام کنید:

1- گزینه Buy bitcoins را کلیک کنید.

2- در این فرم ریال ایران به عبارت اختصاری IRR را انتخاب کنید.

3- در این فرم کشور ایران iran islamic republic of را انتخاب نمایید.

آگهی ها به ترتیب بهترین قیمت لیست می‌شوند بهترین قیمت را متناسب با بهترین درصد رضایت فروشنده را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

1-  مقدار برای خرید بر حسب ریال.

2-  مقدار برای خرید بر حسب بیت کوین.

3-  توضیحاتی برای فروشنده.

4- کلیک برای ارسال درخواست.

اکنون درخواست شما به فروشنده ارسال شده و توسط فرم تصویر زیر می توانید با یکدیگر چت کنید و پول را به حسابش واریز کنید سپس فروشنده بیت کوین را که در گرو سایت است برایتان آزاد می‌کند.

برای فروش بیت کوین به ارسال کننده گان آگهی خرید مطابق زیر عمل کنید:

1- گزینه sell bitcoins را کلیک کنید.

2- در فرم ریال ایران با عبارت IRR را انتخاب کنید.

3- در این فرم کشور ایران iran islamic republic of را انتخاب کنید.

بهترین خریداران بر حسب قیمت لیست می شوند یکی از آنها را انتخاب نمایید.

مقدار برای فروش را در فرم ها بر حسب ریال یا بیت کوین وارد کنید و درخواستتان را به خریدار ارسال نمایید و با هم چت کنید برای انجام معامله.

توجه داشته باشید برای ارسال درخواست فروش باید حتما به همان مقدار بیت کوین در کیف پول سایت لوکال بیت کوین موجود داشته باشید.