ماینینگ هسته پروژه های غیر متمرکز به حساب می آید. در شبکه بیت کوین تمامی فرایند های انجام یک تراکنش بر فعالیت ماینر ها متکی است و همچنین ایجاد بلاک جدید توسط ماینر ها انجام می شود و درازای ساخت بلاک جدید مقداری بیت کوین پاداش می گیرند بنا بر این هر چقدر توان پردازشی افزایش یابد میزان درامد نیز افزایش خواهد یافت.

در چند سال گذشته افرادی با سرهم کردن چند ریگ (استفاده از چند کارت گرافیک یا پردازنده) به ماینینگ می پرداختند که با گسترش و توسعه عملیات ماینینگ دیگر این امر میسر نیست چرا که غول های کامپیوتر برخی ارگان ها و دولت ها در مقیاس بسیار وسیع وارد این فعالیت شده اند که مصرف برق هرکدام از فارم های آنان در حد یک شهر نیز می‌شود. در این مطلب به معرفی چند فارم بزرگ دنیا می‌پردازیم.

فارم مغولستان بیت مین

فارم بزرگ بیت مین در اردوس مغولستان درامدی حدود 250 هزار دلار روزانه دارد، این فارم شامل 25000 دستگاه ماینر اسیک است و مصرف برقی معادل 39000 دلار روزانه دارد.

فارم بیت فیوری گرجستان

کمپانی بیت فیوری یکی از بزرگترین ها در صنعت ماینینگ و بلاکچین است این فارم در کشور گرجستان به دلیل استفاده از برق ارزان و هوای سر منطقه جهت کاهش هزینه های خنک سازی ایجاد شده است.

فارم جنسیس ماینینگ ایسلند و کانادا

فارم جنسیس ماینینگ تخصص اصلی اش روی کلود ماینینگ است در ابتدا این فارم در کشور های چین و بسنی مشغول به کار بود و فعالیتش را از سال 2013 آغاز نموده است اکنون این مزرعه بزرگ استخراج در کشور های کانادا و ایسلند وجود دارد.

فارم دالیان چین

فارم دالیان چین یکی از بزرگترین فارم های جهان است این فارم در سال 2018 قدرتی معادل 360,000 تراهش ماهانه 750 بیت کوین استخراج می کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.