سخنگوی صنعت برق مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به  سوال تهیه شدن دستور العمل استخراج رمز ارز ها عنوان کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین وزارت نیرو مشغول تهیه دستور العمل اجرایی برای استخراج بیت کوین هستند و از انجایی که این دستور العمل در مراحل پایانی قرار دارد به زودی اعلام می‌شود.

رجبی مشهدی اضافه کرد که طبق دستور هیت دولت به دو شکل می توان تعرفه برق مصرفی برای استخراج بیت کوین را محاسبه نمود، در حالت اول متوسط هزینه برق صادراتی برای ماینر ها در نظر گرفته می شود و در حالت دوم استخراج کننده گان می توانند نیروگاهی جهت تامین برق راه اندازی کنند و برق مورد نیاز را خودشان تولید نمایند.

البته هزینه گاز برای تامین سوخت این نیروگاه ها برابر 70% قیمت گاز صادراتی در نظر گرفته می‌شود همچنین ماینر ها می توانند از نیروگاه های تجدید پذیر هم استفاده کنند اما به صورت مستقل از شبکه برق این امکان نخواهد بود.

رجبی مشهدی عنوان کرد که هیچ شخصی اجازه ماینینگ را بدون مجوز نداشته و با متخلفین برخورد خواهد شد وی افزود در طی یک ماه اخیر 150 مگاوات برق که برای استخراج صرف می شد شناسایی و قطع شد که عمده آنها در مناطق شمالی کشور ساکن بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.