تتر چیست؟

آشنایی کامل با ارز دیجیتال تتر

قیمت لحظه ای جهانی

tetherTether
$ 1.00
$ 1.00
0.09%

نرخ معامله در رمز اکسچنج

تتر USDT
خرید از سایت:
44,484 تومان

تتر USDT
فروش به سایت:
43,772 تومان

با ارز دیجیتال تتر آشنا شوید

تتر یک ارز دیجیتال با ثبات یا به اصطلاح stable coin است، به این معنی که قیمت آن همواره یک دلار است و علت آن پشتوانه صدور هر تتر به واسطه یک دلار آمریکاست، توکن های تتر بر روی دو بلاکچین omni که مبتنی بر بیت کوین است و ERC20 که مبتنی بر اتریوم هست راه اندازی شده اند توجه کنید که از کیف پولی که مبتنی بر omni است به ادرس هایی که با 1،3 و bc1 شروع میشوند امکان ارسال دارید و در تتر های مبتنی بر ERC20 فقط به آدرس هایی که با 0x شروع می‌شوند میتوانید تتر ارسال کنید برای اینکه بفهمید کیف پولتان از کدام نوع است ادرس دریافتتان را مشاهده نمایید اگر که با 0x شروع شده از نوع ERC20 و در غیر این صورت omni است. تتر یک ارز غیر متمرکز و یک روش برای ذخیره دارایی با نرخ دلار آمریکا در قالب ارز دیجیتال است که بدون نیاز به واسطه و دخالت بانک ها، کشور ها و یا سازمان ها بین کاربرانش جابه جا می‌شود. استفاده از این ارز دیجیتال میان تریدر های رمز ارزها بسیار رایج است و هنگام نزولی شدن بازار بیت کوین آنها را به تتر تبدیل نموده و هنگام صعودی شدن بازار تتر ها را به بیت کوین تبدیل می‌کنند.

واحد تتر USDT است که هر USDT معادل 1 دلار آمریکاست.

آیا تمامی توکن های تتر با پشتوانه دلاری صادر شده اند؟

بسیاری از رسانه ها و تحلیلگران با انجام بررسی های متعدد پیرامون ارز دیجیتال تتر این موضوع را عنوان کرده اند که حداقل بخشی از این توکن ها بدون پشتوانه دلاری صادر شده اند و بسیاری این فعالیت را ابزاری جهت بالا یا پایین بردن قیمت بیت کوین عنوان نموده اند که البته تا کنون این ادعا ها نتوانسته به اثبات برسد. از طرفی دیگر شرکت صادر کننده توکن تتر نیز شفافیت کامل را برای نمایش صندوق پشتوانه خود بکار نبرده است که البته علت آنرا پاره ای از مسائل امنیتی عنوان کرده است در هر صورت اگر این ارز با ثبات در بازار رمز ارز ها به هر دلیلی ارزش خود را از دست دهد در قیمت سایر ارز های مطرح بازار نیز می‌تواند تغییر چشم گیری ایجاد نماید.

نوسانات قیمت تتر!

همانطور که گفته شد تتر یک stable coin است و مانند سایر ارز های دیجیتال دچار نوسانات شدید نمی شود و قیمتی همواره برابر یک دلار دارد البته در برخی بازه های زمانی این قیمت نیز دچار تغییر شده است به طوری که کمترین قیمت ثبت شده برای آن 0.85 دلار و بیشترین قیمتی که این توکن به خود دیده 1.21 دلار تا تاریخ نگارش این مطلب است.

پدید آورنده تتر؟

توکن های تتر توسط شرکت تتر لیمیتد که در بریتانیا مستقر است صادر می‌گردند و در وب سایت تتر، هنگ کنگ به عنوان کشور ثبت شده برای این کمپانی به چشم می‌خورد. تتر و صرافی بیتفینکس که یکی از معروفترین صرافی های ارز های دیجیتال است هر دو داراری یک تیم مدیریتی هستند و ژان ولدر مدیر عامل هر دوی آنهاست.

چگونه از تتر استفاده کنیم؟

برای استفاده از تتر یعنی دریافت، ارسال و ذخیره سازی آن باید از نرم افزاری به نام والت یا کیف پول تتر استفاده نماییم انواع مختلف این کیف پول ها به صورت وب سایت، اپلیکیشن موبایل، نرم افزار ویندوز و سخت افزار ذخیره سازی موجود هستند که ایمن ترین راه ذخیره سازی استفاده از کیف پول های سخت افزاری است اما این روش مشمول پرداخت هزینه جهت خرید این دستگاه است البته روش های دیگر هم امنیت کافی را دارا بوده و پیشنهاد می‌شوند برای آشنایی بیشتر با انواع کیف پول های تتر و روش های ذخیره سازی آموزش مربوط به کیف پول تتر را مشاهده نمایید. اصلی ترین کیف پول تتر در سایت خود تتر به آدرس www.tether.to است اما این سایت به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد لذا از ثبت نام و نگه داری دارایی در آن پرهیز نمایید.

جهت راه اندازی کیف پول برخلاف رویه ایجاد حساب در بانک ها شما نیاز به ارائه مدارک هویتی ندارید و چون حساب شما فقط قابل مدیریت توسط خودتان است باید از آن حتما نسخه پشتیبان بگیرید و رمز عبور را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهید.

کارمزد و زمان انتقال تتر

به نسبت انتقال پول بین حساب های بین المللی که تا 4 روز به طول انجامیده و حدود 30 دلار نیز کارمزد دارند تتر یک گزینه بسیار سریع و کم کارمزد است.