در میان همه گیری جهانی ویروس کرونا و نگرانی از قرنطینه شهرها و افزایش نرخ بیکاری، ظاهرا تعداد بیشتری از مردم در سراسر جهان به رمز ارزها و کسب درآمد از آن روی آورده‌اند و روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. براساس داده های موسسه امنیت سایبری Qrator Labs مردم روسیه مراجعه و استفاده بیشتری به سایت ها و سرویس های مربوط به کریپتوکارنسی از زمان شیوع ویروس کرونا داشته اند.

ترافیک صرافی های رمز ارزها به میزان ۵.۵۶ درصد در روسیه رشد داشته است

براساس گزارش خبرگزاری روسی RBC در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۲۰، به طور مشخص تعداد معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال در هفته آخر مارس ۲۰۲۰ (هفته اول فروردین ۹۹) نسبت به میانگین ماه فوریه (اواخر بهمن و اوایل اسفند ۹۸) ۵.۵۶ درصد افزایش یافته است. طبق گزارش موسسه امنیتی Qrator Labs علاقه مندی به معاملات ارزهای خارجی رایج نیز رشدی ۳ درصدی را در این بازه ی زمانی تجربه کرده است.

این روندهای افزایشی از زمانی شروع شد که دولت روسیه به منظور جلوگیری از ترددها و مقابله با ویروس کرونا به مدت یک هفته کارگران و کارمندان را با مرخصی اجباری به همراه حقوق خانه نشین کرد. ابتدا قرار بود که این روند از ۲۸ مارس تا ۵ آوریل ادامه داشته باشد ولی با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تا آخر ماه آوریل (اردیبهشت ۹۹) تمدید شد.

افزایش حملات سایبری DDOS به صرافی های ارز دیجیتال ۴۸۶ درصد رشد داشته است!

در كنار افزایش قابل توجه ترافیک مربوط به مبادلات ارزهای دیجیتال در روسیه، به گزارش موسسه‌ی امنیتی Qrator حملات سایبری از نوع (DDoS) به صرافی‌ها و پلتفرم‌های مربوط به رمزارزها هم رشدی ۴۸۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است و زنگ خطر را برای مدیران این وبسایت ها و کاربران آنها به صدا درآورده است.

همانطور که اشاره شد همه گیری ویروس کرونا در جهان باعث افزایش گرایش ها به ارزهای دیجیتال به عنوان راهی جدید برای کسب درآمد و سرمایه گذاری شده است. براساس اطلاعات وبسایت گوگل، جستجوی کلمات مرتبط با خرید بیت کوین به بالاترین میزان خود از جولای ۲۰۱۹ (اوایل تابستان ۹۸) رسیده است. وبسایت udemy نیز به تازگی اعلام کرد که درخواست برای شرکت در دورهای آنلاین آشنایی و آموزش ارزهای دیجیتال این وبسایت نیز تا حدود ۳ برابر رشد داشته است.

در تاریخ ۱۲ آوریل 2020 (۲۴ فرودین ۹۹)، کامرون وینکلووس که یکی از بینانگذاران صرافی معروف Gemini است بیان داشت که همه گیری ویروس کرونا موجب نقطه‌ی عطفی در تاریخ بیت کوین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.