رمز ارز لیبرا بر روی بلاکچین اختصاصی که توسط فیسبوک توسعه داده شده به عنوان یک رمز ارز با ثبات قرار است راه اندازی شود.

ارز هایی که جهت پشتوانه لیبرا در نظر گرفته شده اند در ابتدای کار دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن و پوند انگلیس هستند که در ادامه می تواند از ارز هایی دیگری نیز جهت پشتوانه استفاده کند.

فیسبوک قرار است علاوه بر لیبرا یک رمز ارز دیگر به نام توکن اوراق بهادار لیبرا نیز عرضه کند که این توکن پشتوانه ارزی ندارد و به سرمایه گذاران روی پروژه به عنوان سود سرمایه گذاری تعلق خواهد گرفت.

اهداف پروژه لیبرای فیسبوک

اصلی ترین هدف این پروزه مقابله با فقر و راحت نمودن جابه جای پول میان میلیارد ها انسان است متناسب با آمار بسیار بالای محدودیت دسترسی به حساب های بانکی و مشکلات موجود جهت انتقالات وجوه به صورت بین المللی و هزینه های بالای آن لیبرا یک روش آسان جهت انتقال وجه به شمار می رود که در آن افراد آزادانه می توانند بدون پرداخت کارمزد های بالا به یکدیگر در هر کجای دنیا در سریع ترین زمان ممکن وجهی را پرداخت کنند.

پروژه طبق ادعاهای موجود برای استفاده از لیبرا به عنوان یک پول رایج چه برای پرداخت مبالغ زیاد چه برای خرید یک نوشابه مناسب خواهد بود و در بیشتر جاهایی که ویزا و مستر کارت پذیرفته میشوند قابل پرداخت خواهد بود.

اعضای انجمن لیبرا

پروژه لیبرا توسط فیسبوک هدایت و رهبری می شود اما شرکای کاری بسیار بزرگی نیز دارد که  از جمله ، ویزا، مستر کارت، پی پال، اوبر و صرافی کوین بیس را می توان نام برد در مجموع 28 شرکت در این پروژه سهیم هستند که هرکدام حداقل 10 میلیون دلار بر روی پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

توسعه دهنده‌‌گان لیبرا

در پروژه لیبرا نام اساتید با سابقه و محققان برتر صنعت بلاکچین و کامپیوتر به چشم میخورد در یک کلام می توان آنرا خبره ترین ترکیب توسعه دهندگان این صنعت نامید.

کریستین کاتالینی استاد مدیریت استراتژیک دانشگاه MIT یکی از سازندگان لیرا و اقتصاد دان ارشد کیف پول کلیبرا

بن مارر توسعه سرپرست توسعه زبان برنامه نویسی move که در پروژه libera مورد استفاده قرار گرفته است از اصلی ترین فعالیت های وی توسعه نرم افزار recaptcha را می توان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.