وی چین چیست؟

وی چین چیست؟

آشنایی کامل با ارز دیجیتال وی چین

قیمت لحظه ای جهانی

vechainVeChain
$ 0.016589
$ 0.016589
3.68%

نرخ معامله در رمز اکسچنج

وی چین VET
خرید از سایت:
867 تومان

وی چین VET
فروش به سایت:
811 تومان

با رمز ارز وی چین آشنا شوید

وی چین چیست؟ وی چین نام شرکت چینی فعال در زمینه تکنولوژی بلاکچین است که ماموریت آن ایجاد سیستمی مبتنی بر بلاکچین جهت رهگیری کالا از زمان تولید تا مصرف می‌باشد. کمپانی وی چین توسط تراشه های هوشمند و همچنین کد های QR ساخته خود و اختصاص آن به هر محصول و اسکن آن توسط مصرف کننده را به عنوان راهکاری جهت رهگیری کالا و تشخیص کالا های غیر اصل و راهکاری جهت افزایش کیفیت محصول نهایی ارائه داده است. البته نام این کمانی در سال 2018 به وی چین تور تغییر یافت و از آن به بعد کاربرد هایی جهت ایجاد قرار داد های هوشمند و ساخت برنامه های غیر متمرکز نیز به آن افزوده شد. گرچه این تکنولوژی در عمل تا کنون مورد استفاده گسترده قرار نگرفته اما آینده خوبی را می‌توان برای آن متصور بود برای مثال ساعت های کمپانی های رولکس و امگا بازار دست دوم پرطرفداری دارند و در این میان کالاهای مشابه اصلی زیادی نیز وجود دارد، که توسط راه کار ویچین خریداران بعدی این ساعت تنها با یک اسکن می‌توانند از اصالت آن مطلع شوند چرا که اطلاعات ذخیره شده بر روی بلاکچین قابل تغییر نیستند.

توکن های VET و VTHO

در ابتدا وی چین بلاکچین اختصاصی نداشت و از بلاکچین اتریوم استفاده می‌کرد و نام توکن های آن VEN بود، که پس از راه اندازی بلاکچین اختصاصی وی چین هر توکن VEN تبدیل به 100 توکن VET شد،توکن VET نقش پول اصلی را در بلاکچین وی چین ایفا می‌کند، همچنین بلاکچین وی چین یک توکن دیگر هم دارد که نام آن به اختصار VTHO مخفف VeChainThor Energy می‌باشد که کاربرد آن به عنوان انرژی برای فعالیت در بلاکچین وی چین است، به عنوان مثال تمامی تراکنش ها و انتقالات توکن VET و یا اجرای قرارا داد های هوشمند نیازمند صرف توکن VTHO هستند. توکن های VTHO از طریق نگه داری توکن VET تولید می‌شوند و به ازای نگه داری هر 1 واحد از توکن vet روزانه به میزان ۰.۰۰۰۴۳۲  توکن VTHO به کیف پول شما واریز می‌شود. 30 درصد ازتوکن های VTHO که به عنوان کارمزد در تراکنش ها پرداخت می‌شوند به مستر نود های وی چین داده می‌شود و باقی 70 درصد آن جهت حفظ عرضه و تقاضا سوزانده شده و از بین می‌رود علت این کار که وی چین از دو توکن مختلف یکی به عنوان ارز و دیگری برای کارمزد استفاده کرده رفع مشکل مقیاس پذیری و ارزان نگه داشتن تراکنش ها می‌باشد چرا که پیش تر در بیت کوین و اتریوم با افزایش قیمت شاهد گران تر شدن تراکنش ها نیز بودیم که این مشکل در وی چین با این مدل برطرف شده است.

نحوه عملکرد بلاکچین وی چین

وی چین از نوعی حاکمیت به نام اثبات اعتبار یا Proof of Authority به اختصار (PoA) استفاده می‌کند، در این مدل جهت تایید تراکنش ها و امنیت شبکه از ماینر ها استفاده نمی‌شود بلکه نماینده گانی منتخب می‌شوند و این اعتماد به آنها داده می‌شود تا وظیفه تایید تراکنش ها و امنیت شبکه را بر عهده بگیرند، در وی چین 101 مستر نود این وظیفه را عهده دار هستند، در این گونه از بلاکچین ها دیگر شاهد ویژگی غیر متمرکز بودن کامل نخواهیم بود. بلاکچین وی چین علاوه بر 101 نود اصلی دارای نود های دیگری نیز می‌باشد که مجموعه نود ها تمامی فعالیت ها در بلاکچین را انجام می‌دهند در زیر لیست نود های مختلف وی چین  عنوان شده است:

Strength Nodes: نود های با حداقل دارایی 1 میلیون واحد توکن VET ، این نود ها علاوه بر دریافت روزانه توکن VTHO به میزان توکن VET ذخیره شده از بنیاد وی چین نیز توکن VTHO دریافت می نمایند.

 Thunder Nodes: نود های با حداقل دارایی 5 میلیون واحد توکن VET ، این نود ها علاوه بر دریافت روزانه توکن VTHO به میزان توکن VET ذخیره شده از بنیاد وی چین نیز توکن VTHO دریافت می نمایند.

Mjolnir Masternodes: نود های با حداقل دارایی 15 میلیون واحد توکن VET ، این نود ها علاوه بر دریافت روزانه توکن VTHO به میزان توکن VET ذخیره شده از بنیاد وی چین نیز توکن VTHO دریافت می نمایند.

Thrudheim Masternodes: مستر نود های ثرادهایم همان 101 مستر نود اصلی وی چین هستند که 30 درصد از کارمزد های تراکنش ها را دریافت می‌کنند و بیشتر از 25 میلیون واحد VET را باید ذخیره داشته باشند.

نحوه عرضه وی چین به چه شکل است؟

تعداد کل توکن های VET  محدود به 86.7 میلیارد واحد هستند و توکن های VTHO نیز به صورت نا محدود به ازای نگه داری توکن VET ایجاد می‌شوند.

نوسانات قیمت وی چین!

قیمت وی چین نیز مانند بیت کوین نوسانات بسیار زیادی دارد، در طی سال های اخیر وی چین نوساناتی از 0.0016 دلار تا 0.022 دلار را تجربه کرده است در نمودار زیر می‌توانید نوسانات قیمت وی چین را در بازه های زمانی مختلف مشلاهده کتید.

چگونه از وی چین استفاده کنیم؟

برای استفاده از وی چین یعنی دریافت، ارسال و ذخیره سازی آن باید از نرم افزاری به نام والت یا کیف پول وی چین استفاده نماییم انواع مختلف این کیف پول ها به صورت وب سایت، اپلیکیشن موبایل، نرم افزار ویندوز و سخت افزار ذخیره سازی موجود هستند که ایمن ترین راه ذخیره سازی استفاده از کیف پول های سخت افزاری است اما این روش مشمول پرداخت هزینه جهت خرید این دستگاه است البته روش های دیگر هم امنیت کافی را نیز دارا هستند.

جهت راه اندازی کیف پول برخلاف رویه ایجاد حساب در بانک ها شما نیاز به ارائه مدارک هویتی ندارید و چون حساب شما فقط قابل مدیریت توسط خودتان است باید از آن حتما نسخه پشتیبان بگیرید و رمز عبور را در اختیار اشخاص دیگر قرار ندهید.

در لینک زیر می‌توانید کیف پول رسمی تور ولت را از سایت وی چین برای سیستم  عامل های اندروید و آی او اس دانلود نمایید.

قابل مشاهده بودن انتقالات وی چین!

در شبکه وی چین تمامی دریافت ها و جابه جایی دارایی ها میان کاربران قابل مشاهده است اما هویت صاحبان این دارایی ها مشخص نمی شود در سایتvechainstats.com هر انتقالی که در شبکه انجام گیرد ثبت می شود و آدرس فرستنده و آدرس گیرنده و همچنین میزان انتقال و زمان انجام ثبت شده و همه می توانند آنرا مشاهده نمایند.

یک نکته را هنگام ارسال وی چین به یاد داشته باشید که عملیات ارسال پس از انجام بازگشت ناپذیر هستند لذا دقت کافی را هنگام پر کردن آدرس گیرنده لحاظ نمایید.

کارمزد و زمان انتقال وی چین

وی چین به لطف ایجاد بلاک ها در هر 10 ثانیه سرعت بالایی در انجام تراکنش ها دارد و همچنین بهره گیری از VTHO جهت هزینه کارمزد همواره انتقالات این رمز ارز را ارزان نگه می‎دارد.

نحوه خرید وی چین و فروش آن به چه شکل است؟

خرید وی چین و خرید رمز ارز های دیگر و فروش آنها به سادگی هر چه تمام تر در رمز اکسچنج محیا شده است با ثبت نام و احراز هویت به راحتی می‌توانید اقدام به خرید و فروش وی چین نمایید.