اصول اولیه در

معاملات رمز ارز ها

صرافی های ارز دیجیتال

پلتفرم ها مبادله ارزهای دیجیتال بستری برای تجارت و مبادله ارزهای دیجیتال با یکدیگر (بیت کوین، altcoin و stablecoin) یا به ارزهای مختلف جهانی مانند (دلار ، یورو و یا ریال) است.همانطور که می دانید اصلی ترین روش برای بدست آوردن ارزهای دیجیتال استخراج یا ماینینگ آنهاست، به جز ماینینگ تنها یک را دیگر برای بدست آوردن این رمز ارزها وجود دارد و آن خرید آنها از صرافی های ارز دیجیتال است. علاوه بر این، فقط با کمک صرافی ها می توانید آنها را با پول رایج و واقعی مبادله کنید.

به طور کلی وبسایت ها وپلتفرم های مبادلات ارز دیجیتال یا همان صرافی های ارز دیجیتال در بخش زیر فعالیت می‌کنند:

  • صرافی هایی که بیت کوین ، آلت کوین و بخشی از فورک های اصلی را در آنها می‌توان با پول رایج کشورها مبادله کرد. (مانند رمز اکسچنج)
  • صرافی‌هایی که فقط بیت کوین و آلت‌کوین ها را با یکدیگر مبادله می‌کنند.
  • آت کوین به تمامی کوین‌های دیگر جز بیت ‌کوین گفته می‌شود.
    *فورک ها انشعاب های دیجیتالی ای هستند که از بلاکچین یک کوین دیگر گرفته می‌شوند(مثلا بیت کوین کش یکی از فورک‌های بیت کوین است، بسیاری از فورک‌ها را فقط در برخی از صرافی‌های خاص می‌توان مبادله کرد. اصل کلی سود کردن در بازار مبادلات ارزهای دیجیتال مانند بازار هاست، باید ارزان تر بخرید ، گرانتر بفروشید! یعنی به همان روشی که با سرمایه گذاری در ارز های رایج و عادی انجام می شود. به طور کلی، اصل تعیین هدف برای خرید یا فروش در یک محدوده قیمتی مشخص به همان روشی است که دربازار بورس یا بازارهای فارکس انجام می‌شود.

مؤلفه های اصلی یک تریدر موفق

  • برنامه ریزی دقیق؛
  • خرید برای فروش در زمانبندی و محدوده قیمتی مورد نظر و بالعکس؛
  • ثبت تاریخچه ی خرید و فروش ها؛
  • رصد و بررسی حجم معاملات انجام شده در بازار.

یک تریدر موفق تمامی موارد بالا در انجام معاملات در نظر می‌گیرد.

قوانین مهم برای معاملات رمز ارزها!

در آخر لازم است تا از لحاظ روانی خود را آماده کنید برای مثال نکات زیر از اصلی ترین مواردی هستند که در تجارت همیشه باید آنها را رعایت کنید:

حرص و طمع دشمن اصلی تجارت است!
شما هرگز نباید منتظر رشد یا سقوط اضافی باشید یعنی در همان محدوده ای که برایش از قبل برنامه ریزی کردید بفروشید یا بخرید! در این بازار هیچ روندی همیشگی و قطعی نیست. اگر در پیش بینی تان مردد هستید ، بهتر است ایمن بازی کنید و به موقع متوقف شوید و یا بدون انتظار برای شرایط ایده آل، واردشرایط موجود شوید.

صبر تضمین سود است!
صبر برای درک بهتر از جهت بازار و همچنین دریافت سیگنال های بیشتر ضروری است، منظور از سیگنال اخبار و اطلاعاتی است که منجر به تصمیم گیری با ضریب اطمینان بالاتر از سمت شما می‌شود. در نظر گرفتن این اصل ساده از تصمیم های ناگهانی و هیجانی جلوگیری کرده و در نهایت به سود شما خواهد شد. حجم و سرمایه در بازار از عوامل اصلی منعکس کننده حال و هوای سایر بازیگران است. بنابراین تنها با دانستن این موارد می توان رفتار بقیه را تا حدودی پیش بینی کرد.